تبلیغات
ღϠ₡ღپاتوق ღϠ₡ღ20 - اشنایی با تمام سبک چیدمان
ایستگاه مد!!!!!
ღϠ₡ღپاتوق ღϠ₡ღ20
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 :: نویسنده : kavin
اشنایی با تمام سبک چیدمانسبكی كه شما برای اتاق نشیمن خود انتخاب می كنید باید با روحیات و ویژگی های شخصیتی شما سازگار باشد و بتواند احساسی را القا كند كه متناسب با شرایط روحی و شخصیتی شماست.سبک های مختلفی در چیدمان و طراحی دکوراسیون وجود دارد که هر یک ویژگی های خاص خود  را به همراه دارد  میتوان گفت که هر کشور شهر و یا هر روستا از قدیم  سبک مخصوص به خود را در طراحی دکوراسیون داشته  که خود در قالب سبک سنتی چیدمان جای می گیرد  زنده نگهداشتن این سبکها کاری است بسیار شایسته که البته شاید در آپارتمان های کوچک امروزی دور از  به نظر برسد،  در این مطلب به توضیح ویژگی های چند یك از مهم ترین سبك های دكوراسیون اتاق نشیمن می پردازیم تا بتوانیم شما را در انتخاب سبك مناسب و مورد علاقه تان یاری كنیم.
 


مشاهده عکس در ادامه مطلب

سبك سنتی دكوراسیون

سبك سنتی یكی از معروف ترین و پر طرفدار ترین و از طرفی اصیل ترین سبك ها در دكوراسیون داخلی و به خصوص در دكوراسیون اتاق نشیمن است. این سبك جزو معدود سبك هاییست كه گذر زمان آن را تكراری و كسل كننده نمی كند و در هر شرایطی می تواند ظاهری بسیار شیك و رسمی داشته باشد. عناصری از قبیل اشیا و وسایل سنتی و عتیقه معرف اصلی این سبك چیدمان هستند. رنگ آمیزی در این سبك از رنگ های سنگین و غالبا خنثی تشكیل می شود. برای مثال تركیب زرشكی و طلایی یكی از مهم ترین تركیبات رنگی در دكوراسیون اتاق نشیمن به سبك سنتی است.


 
بهترین و زیباترین سبك سنتی زمانی در دكوراسیون اتاق نشیمن بوجود می آید كه این سبك در تمام قسمت ها و وسایل موجود در اتاق نشیمن به چشم بخورد و هیچ مورد متضاد و مغایری با این سبك وجود نداشته باشد.

  زیبایی چشمگیر سبک سنتی ایرانی بسیار خوشایند است ،استفاده از ظروف سفالین یا نقره ایرانی ، پارچه های سنتی ، قالی یا قالیچه ایرانی،منبتکاری ،استفاده از پشتی... از ویژگی های این سبک است

سبک کلاسیک در چیدمان منزل

چیدمان با سبک کلاسیک یا قدیمی، راحتی و آسایش را با خود به همراه دارد. می توان اظهار داشت که سبک کلاسیک همان سبک سنتی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است. خیلی از ما ایرانی ها در خانه هایی متولد شده و رشد کرده ایم که دارای سبک کلاسیک بوده است. این سبک دارای ویژگی هایی است که آن را از سبک های دیگر جدا می کند. در این مبحث نگاه کوتاهی به برخی ویژگی های بارز این سبک می اندازیم.


در این نوع دکوراسیون هر وسیله جای مخصوص به خودش را دارد و هیچ اثری از درهم ریختگی و شلوغی در آن به چشم نمی خورد و از نظر بصری، نظم و تقارن خاصی را به بیننده القا می کند.


سبک کلاسیک آرامش بخش است، در آن همه چیز از یک قاعده و قانون پیروی می کند، نحوه چیدمان قابل پیش بینی است و هیچ چیز دور از انتظار نیست.


مبلمان قدیمی است ولی با این حال همه اجزا و وسایل با یکدیگر هم خوانی دارد و چیدمان کلی ثابت و پایدار است.


همه وسایل با یکدیگر هم خوانی دارد، با هم به راحتی ست می شوند و هیچ گونه عامل غافلگیر کننده در آن به چشم نمی خورد.


خانه های کلاسیک برای تمام گروه های سنی مناسب است و همه اعضای خانواده در آن احساس راحتی می کنند.


رنگ ها با هم آمیخته شده است و اغلب وسایل در امتداد یک خط افقی قرار می گیرد. برخی انحناهای ملایم در برخی از وسایل جانبی نظیر کوسن ها و گلدان ها مشاهده می شود.


پارچه ها نه خیلی براق و نه خیلی مات است. طرح پارچه های رومبلی به طور معمول گلدار با استفاده از رنگ های ساده و اغلب خنثی و طرح های متقارن است.


در کاربرد رنگ ها یک حد وسط رعایت می شود. البته گاهی می توان از رنگ های خیلی روشن و یا خیلی تیره نیز در آن استفاده کرد.


جنس مبلمان به طور معمول از چوب است. چوب ها اصولا منبت کاری شده است و روی آن ها کار دست مشاهده می کنید.


رنگ دیوارها، سفید، کرم بسیار روشن یا استخوانی و سقف گاهی دارای گچ بری است.


در یک خانه سنتی منطقه غذاخوری یک مکان جداگانه را به خود اختصاص می دهد. درون آن به جز میز نهارخوری و صندلی ها یک بوفه یا ویترین برای نگهداری سرویس غذاخوری نیز در نظر گرفته می شود.
یکی از ویژگی های برجسته در خانه های کلاسیک پرده هاست. پرده ها به راحتی می تواند یک خانه کلاسیک را از سایر سبک ها مجزا سازد.
لوازم جانبی که در خانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد عبارت است از: آباژور، گل و گیاهان طبیعی، آینه، قاب و تابلو و کلکسیونی از کتاب ها.

آپلود سنتر عکس رایگان

آپلود سنتر عکس رایگان
دو نمونه  دکوراسیون به سبک کلاسیک
 
سبك مدرن دكوراسیون

در این سبك رنگ های روشن و خطوط صاف متعدد حرف اول را می زنند. سبك مدرن هم میتواند رسمی باشد و هم می تواند غیر رسمی و اسپرت باشد. ویژگی این سبك كاملا به نوع و مدل وسایل و پارچه ها وچیدمان آن ها بستگی دارد. برای مثال در یك اتاق نشیمن مدرن و رسمی تعداد رنگ های به كار رفته كمتر است و خطوط منظم تر و واضح تر در طرح های موجود در دكوراسیون و خود چیدمان به چشم می خورند. در حالی كه در چیدمان مدرن غیر رسمی تعداد رنگ ها بیشتر است و وسایل و لوازم بكار برده شده بسیار ساده هستند.

دکوراسیون مدرن رسمی به سادگی رنگ ها توجه کنید


دکوراسیون مدرنی که از حالت رسمی نوع قبل خارج شده  و از خلاقیت بیشتری برخوردار است
 
سبك روستایی دكوراسیون

در این سبك تنها ویژگی ای كه بسیار مشهود و محسوس است سادگی و بی آلایشی است. در این سبك بیشتر از پارچه هایی از جنس شانل و پنبه استفاده می شود و وسایلی بسیار به ساده ترین حالت ممكن كنار هم چیده می شوند. چیدمانی به سبك روستایی باید برای افرادی كه وارد آن می شوند تداعی كننده روستا و طبیعت بكر باشد، از این رو باید بیشتر از رنگ هایی كه در طبیعت وجود دارد مثل سبز و قهوه ای و هم چنین عناصر طبیعی از قبیل چوب و سنگ استفاده شود. چنین سبكی احساسی بسیار تسكین دهنده ای را در فضا القا می كند.


 سبک روستایی چیدمان که در آن از عناصر طبیعی بیشتر بهره گرفته می شود به نوع مبلمان و گلیم  و سنگ های تزئینی اطراف شومینه دقت کنید
 

سبك تلفیقی دكوراسیون

در چنین سبكی به نوعی دو یا چند سبك مختلف با هم ادغام می شوند و از زیباترین ویژگی ها و قسمت های هر سبكی در آن استفاده شده است. در حقیقت این سبك گلچینی از دو  یا چند سبك است.برای مثال از مبلمانی مدرن در كنار كفپوش سنگی استفاده می شود كه هر یك نماینده یك سبك هستند و حالت های بی شمار دیگر كه می تواند با این سبك بوجود آورد. تنوع این سبك بسیار زیاد است زیرا می توانیم عناصر مختلف سبك های مختلف را به حالت ها متعددی با هم تلفیق كنیم.

نوعی سبک تلفیقی که درآن مبلمان به کار رفته مدرن و گچبریها کلاسیک می باشد  و از یک قالیچه سنتی  جلوی ورودی استفاده شده

سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی

سبک آسیایی در دکوراسیون منزل كه اغلب از آن به عنوان سبك شرقی نام برده می شود، سبكی است که شامل سبك های ژاپنی ، چینی ، ویتنامی و دیگر فرهنگ های شرقی است. از این رو که در بسیاری از دكوراسیون های شرقی ممکن است از عناصر دكوراسیونی موجود در فرهنگ های متعدد استفاده می شود، سبك آسیایی(شرقی) گلچینی از آیتم های موجود در دكوراسیون ملل شرقی است.

 سادگی و راحتی استفاده در این دکوراسیون شرقی چشم گیر است

مهم ترین ویژگی های دكوراسیون شرقی

•    فنگ شویی: عنصری كه در دكوراسیون هایی با سبك شرقی بسیار زیاد رعایت می شود قوانین و اصول فنگ شویی یا همان استفاده از انرژی های موجود در فضاست. این عنصر می گویید تمام وسایل باید به نحوی چیدمان شوند و در دكوراسیون قرار گیرند كه بتوانند در زمینه تولید و انتشار انرژی های مفید در محیط نقش داشته باشند. این علم بر این اعتقاد است كه مكان و نحوه قرار دادن وسایل و استفاده از رنگ ها می توانند در كیفیت زندگی و شرایط روحی و جسمی افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.


 
•    خلوت بودن و سادگی: سبك شرقی را می توان به عنوان ساده ترین و خلوت ترین نوع دكوراسیون قلمداد كرد. در این سبك نسبت به دیگر سبك های غربی تعداد وسایل كمتری در دكوراسیون به چشم می خورد و شعار اصلی این سبك تنها استفاده از وسایل مورد نیاز و ضروری در ساده ترین و ظریف ترین حالت ممكن است. این سبك بر روی قرار ندادن وسایل بلااستفاده به شدت تاكید می كند.


 
دكوراسیون ژاپنی و چینی

از آنجایی كه اشتراك فرهنگی در میان شرقی ها زیاد است، از این  ساختار اولیه سبك شرقی در حقیقت از ویژگی های دكوراسیون های ژاپنی و چینی تشكیل شده است. به ویژگی های مهم این دو نوع دكوراسیون توجه كنید.


 
دكوراسیون چینی

استفاده از رنگ های تیره و مبلمان و وسایل پر زرق و برق از ویژگی ها مهم در دكوراسیون های چینی است. هم چنین استفاده از نقوش اساطیری بر دیوار و نصب لوح های بزرگ در دكوراسیون چینی به خصوص نوع سنتی آن بسیار رایج است. تابلوهای هنری با طرح هایی شامل تصویر حیوانات نیز از دیگر عناصر مهم در دكوراسیون چینی است.


 
دكوراسیون به رنگ قرمز به ویژه برای اتاق نشیمن نیز یكی از پرطرفدار ترین حالات در دكوراسیون چینی است زیرا رنگ قرمز در فرهنگ چین نماد خوشبختی و موفقیت های بزرگ است. زرد و سبز نیز از رنگ های مهم در فرهنگ چین و به دنبال آن در دكوراسیون چینی هستند. در كل این نوع دكوراسیون یكی از زیباترین و شیك ترین انواع دكوراسیون ها در سبك شرقی (آسیایی) هستند كه طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهند.

 به نقوش به کار رفته در چوب های تزئینی در این چیدمان چینی  که حالتی نیمه مدرن دارد دقت کنید
 
دكوراسیون ژاپنی

در دكوراسیون ژاپنی بیشتر از رنگ های سرد و ملایم و وسایل ظریف و ساده استفاده می شود. در این نوع دكوراسیون استفاده از طبیعت مثل گیاهان, سنگ , چوب و نور طبیعی و ایجاد یك پیوستگی و رابطه محسوس بین فضای داخل و خارج خانه یك ویژگی مهم است. هم چنین وجود الیاف طبیعی در این دكوراسیون برای مثال در قالب پرده یكی از باید هاست.


 
 در دكوراسیون ژاپنی تنها وسایلی قرار داده می شود كه وجود آن ها ضروری و الزامی است و وسایل بلااستفاده هرگز در چنین دكوراسیونی قرار داده نمی شود. هم چنین وسایل موجود در این نوع دكوراسیون نیز در ساده ترین و ظریف ترین حالت ممكن قرار می گیرند، از این رو این نوع دكوراسیون از نظر بسیاری از طراحان سبك غربی بسیار خالی و خلوت به چشم می آید.

 دکوراسیون به سبک ژاپنی

چنانچه یكی از طرفدارای سبك شرقی در دكوراسیون خانه خود هستید، برای طراحی چنین دكوراسیونی علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی ها و نكاتی كه گفته شد می توانید از كتاب ها و مجلات دكوراسیونی كمك بگیرید و با خواندن مطالب مرتبط و دیدن عكس هایی از انواع دكوراسیون های شرقی ایده های مناسب و خوبی را در خصوص داشتن چیدمانی شرقی در خانه خود بدست اورید.
نوع مطلب :
برچسب ها : مانتو، مانتو جدید ایرانی، مانتو دختر ایرانی، مانتو شیک، مانتو شیک ایرانی، مدل مانتو، مدل لباس مانتو، مدل لباس مجلسی، مدل لباس مجلسی 2009، مدل لباس نامزدی، مدل لباس کت و دامن، مدل های لباس، مدل کفش، عکاسی، سایت عروس، مدل لباس عروس 2012، عروس خانم، لوازم مد لباس عروس، ادوات مد لباس عروس، عکاسی مد لباس عروس، بهترین مد لباس عروس، رنگ مد لباس عروس، ابزار مد لباس عروس، آرایشگاههای عروس والپیپر موبایل، ژورنال لباس، کت و دامن، آتیلا پسیانی، زیباترین مدل های مانتو زنانه، مانتوهای زیبای دخترانه، بهترین مدل های مانتو زنانه 2010، ژورنال مانتوهای اسلامی، آتلیه مد لباس عروس، کلکسیون مد لباس عروس، مدل غربی مد لباس عروس، مدلهای غربی مد لباس عروس مدل مانتو اسلامی، مانتوهای اسلامی، مانتو اسلامی، مانتوهای زیبای اسلامی، مانتو اسلامی 2010،
لینک های مرتبط :

دوشنبه 20 خرداد 1398 08:36 ق.ظ

I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good. I do not know who you are but certainly you're going to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!
شنبه 14 مرداد 1396 09:14 ق.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account
your blog posts. Anyway I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you access
consistently quickly.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:29 ب.ظ
I'm very happy to discover this great site. I wanted to thank you for ones
time due to this fantastic read!! I definitely loved every part of it and i also have you book marked to see new stuff on your blog.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:28 ب.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your
blog and wanted to say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts.
In any case I will be subscribing to your rss feed and I hope
you write again very soon!
پنجشنبه 8 تیر 1391 10:09 ق.ظ
کپی / پیست؟؟؟؟؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


به رو ترین مدل لباس و دکوراسیون منزل.

مدیر وبلاگ : kavin
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد وبلاگ من چیست؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
Display Pagerank